.     .Понеділок, 16.09.2024, 16:43Ви увійшли як  Гість | Група "Гості" .....                                                                                          .  
Портфоліо класного керівника Назарова О.В
Головна | Соціальний захист | Реєстрація | Вхід | RSS
Меню сайту
Block title
Block content
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1
Block title
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Block title

/Files/images/соцзах05.jpgНормативно-правова база


Папи і мами! Дідусі і бабусі! Пам'ятайте!

/Files/images/соцзах04.jpg

  • Від знаків вітання, схвалення, любові і прийняття, що повторюються, у дитини складається відчуття: «зі мною все в порядку» «я — хороший». Від сигналів засудження, незадоволення, критики з'являється відчуття «зі мною щось не так» «я — поганий».
  • Душевна скарбничка дитини працює день і ніч. Її цінність залежить від того, що ми туди кидаємо.
  • Навіть вимоги, які ви пред'являєте, мають бути наповнені любов'ю і надією.
  • Навчиться слухати свого дитяти в радості і в жалі.
  • Караючи свого дитяти, залишайтеся поряд з ним, не уникайте спілкування з ним.
  • Станьте для своєї дитини прикладом для наслідування в прояві позитивних емоцій по відношенню до членів своєї сім'ї та до інших людей.
  • Обіймайте і цілуйте свого дитяти в будь-якому віці.
  • Не розмовляйте зі своїм дитям з байдужим обличчям.

Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Відповідно до частини третьої статті 52 Конституції України – утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу. Здобутком України є приведення в цілому національного законодавства стосовно дітей до міжнародних норм, Конвенції ООН про права дитини. Зокрема статтею 25 Закону України “Про охорону дитинства” встановлено, що діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, мають право на особливий захист і допомогу з боку держави.

Правові, організаційні, соціальні засади та гарантії державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, молоді із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, визначаються Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» (далі – Закон), який набув чинності 13 січня 2005 р. і є складовою законодавства про охорону дитинства та соціальний захист.

Так, у Законі надається визначення таких категорій, як:

– «дитина-сирота» – дитина, в якої померли чи загинули батьки;

– «діти, позбавлені батьківського піклування» – діти, які залишилися без піклування батьків у зв’язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбуванням покарання в місцях позбавлення волі та перебуванням їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами внутрішніх справ, пов’язаним з ухиленням від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки, а також діти, розлучені із сім’єю, підкинуті діти, батьки яких невідомі, діти, від яких відмовилися батьки, та безпритульні діти

Основними засадами державної політики щодо соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа є:

- створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї;

- виховання та утримання дітей за принципом родинності;

- сприяння усиновленню дітей, створення системи заохочення та підтримки усиновлювачів;

- забезпечення пріоритету форм влаштування;

- захист майнових, житлових та інших прав та інтересів таких дітей;

- створення належних умов для їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, підготовки дітей до самостійного життя;

- забезпечення права на здоровий розвиток;

- забезпечення соціально-правових гарантій;

- створення умов для надання психологічної, медичної та педагогічної допомоги;

- формування системи соціальної адаптації;

- забезпечення вільним вибором сфери професійної діяльності, яка б оптимально відповідала потребам та бажанням особистості дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також особи із їх числа та запитам ринку праці;

- належне матеріально-технічне забезпечення незалежно від форми влаштування та утримання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа, сприяння в наданні реальної допомоги і підтримки підприємствами, установами та організаціями різних форм власності, банківськими установами, культурно-освітніми, громадськими, спортивними та іншими організаціями;

- правової допомоги на підставах та в порядку, встановлених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.

Стаття 8 Закону передбачає, що держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа.

Допомога та утримання таких дітей не можуть бути нижчими за встановлені мінімальні стандарти, що забезпечують кожній дитині рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку на рівні, не нижчому за встановлений прожитковий мінімум для таких осіб.

Право на повне державне забезпечення в навчальних закладах мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до вісімнадцяти років та особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються, крім повного державного забезпечення виплачується стипендія в розмірі, який на 50 відсотків перевищує розмір стипендії у відповідному навчальному закладі, а також виплачується 100 відсотків заробітної плати, яка нарахована в період виробничого навчання та виробничої практики.

Особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються, до завершення навчання виплачується щорічна допомога для придбання навчальної літератури в розмірі трьох місячних стипендій. Виплата зазначеної допомоги здійснюється протягом 30 днів після початку навчального року за рахунок коштів, що передбачаються для навчальних закладів у відповідних бюджетах.

При наданні особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються, академічної відпустки за медичним висновком за ними зберігається на весь період академічної відпустки повне державне забезпечення та виплачується стипендія. Навчальний заклад сприяє організації їх лікування.

Випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку. Нормативи забезпечення одягом і взуттям затверджуються Кабінетом Міністрів України. За бажанням випускників навчальних закладів їм може бути видана грошова компенсація в розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття.

Вартість повного державного забезпечення у грошовому еквіваленті для дітей віком від народження до трьох років, від трьох до семи років, від семи до десяти років, від десяти до чотирнадцяти років, від чотирнадцяти до вісімнадцяти років та осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до двадцяти трьох років визначається відповідно до Закону України “Про прожитковий мінімум” ( 966-14 ).

Державні соціальні стандарти, нормативи споживання, нормативи забезпечення є однаковими для всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа, незалежно від форми їх влаштування та утримання, і затверджуються відповідно до законодавства.

 

СОЦІОЛОГІЧНИЙ ПАСПОРТ

Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Вовчанської районної ради Харківської області 

СТАНОМ НА  «15» ВЕРЕСНЯ 2016 РОКУ

 

п/п

Соціальна          категорія

Всього

З них     навчаються       у

Примітка

1 - 4

5 - 9

10-11

1.

Кількість учнів у школі

83

40

33

10

 

з них дівчат

101

35

41

25

 

2.

Діти сироти

-

-

-

-

 

3.

Діти позбавлені батьківського піклування

-

-

-

-

 

4.

Діти напівсироти

10

2

3

5

 

5.

З багатодітних сімей

37

14

17

6

 

-в сім’ї є 3 дітей

34

12

16

6

 

- 4 дітей

3

2

1

-

 

- 5 дітей

-

 

 

 

 

- 6 дітей

-

 

 

 

 

- 7 дітей

-

 

 

 

 

- 8 дітей

-

 

 

 

 

- 9 дітей

-

 

 

 

 

- 10 дітей

-

 

 

 

 

- більше

-

 

 

 

 

6.

Діти чорнобильці

-

-

-

-

 

7.

Діти – інваліди

5

-

5

-

 

8.

Неповні сім’ї

9

 

 

 

 

- в них дітей

13

5

7

1

 

9.

Малозабезпечені сім’ї

3

1

2

-

 

10.

Діти батьки яких на заробітках

11

2

4

5

 

11.

Неблагополучні сім’ї

-

 

 

 

 

в них дітей

-

 

 

 

 

12.

Діти, які стоять

 

 

 

 

 

- на шкільному обліку

2

 

 

2

 

- на обліку у ВКМСН

-

 

 

 

 

13.

Діти, які вживають

-

 

 

 

 

- алкоголь

-

 

 

 

 

- наркотики

-

 

 

 

 

14.

Діти схильні добродяжництва

-

 

 

 

 

15.

Діти, що не відвідують школу

-

 

 

 

 

16.

Діти, що стоять на диспансерному обліку

-

 

 

 

 

17.

Індивідуальне навчання

2

 

2

 

 

18.

Обдаровані діти

26

4

14

8

 

19.

Діти, які займаються

 

 

 

 

 

 

- в шкільних гуртках, секціях

97

44

37

16

 

 

- ДЮСШ

1

 

1

1

 

 

- СЮТ

-

-

-

-

 

 

- БУТ

60

36

24

-

 

 

- Музичній школі

1

-

1

-

 

 

- інших закладах

12

 

6

6

 

 
Вхід на сайт
Block title
Пошук
Block title
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна. В.Сосюра
Календар
«  Вересень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Корисне
Вчитель-вчителю
Сервер поздоровлень, побажань та привітань
Block title
http://svarozhich.at.ua/

 

talschool-music