.     .Четвер, 19.09.2024, 03:12Ви увійшли як  Гість | Група "Гості" .....                                                                                          .  
Портфоліо класного керівника Назарова О.В
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід | RSS
Меню сайту
Block title
Block content
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1
Block title
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Block title
Головна » Статті » Cценарії свят

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

День Державного Прапора України відзначається щороку 23 серпня. Він був установлений Указом Президента України 23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання, поваги громадян до державних символів України.

Державний Прапор — один з основних державних символів, поряд із Державним Гербом та Державним Гімном. Український прапор — синьо-жовте прямокутне полотнище — офіційно був затверджений як державний Постановою Верховної Ради України «Про Державний Прапор України» 28 січня 1992 р. Пізніше він був закріплений у Конституції України, прийнятій 28 червня 1996 р. Однак прапор має набагато довшу історію. Сині та жовті кольори використовувалися ще давніми слов'янами, їх можна зустріти на символіці українських земель — Львівської, Подільської тощо. Багато козацьких полкових прапорів були виконані в синіх і жовтих кольорах. Жовто-синій, а згодом і синьо-жовтий прапори були державними символами Української Народної Республіки та Української держави в 1917—1920 рр., синьо-жовтий прапор визнала державним і Західно-

українська Народна Республіка. У міжвоєнний та післявоєнний періоди синьо-жовтий прапор активно використовувався патріотичними організаціями, а в Україні, яка входила до складу СРСР, він був заборонений як «націоналістичний».

Із початком перебудови в СРСР почалося і поступове відродження української національної символіки. У 1989 р. питання про повернення офіційного статусу жовто-синьому прапору постало на з'їзді народних депутатів СРСР. 24 березня 1990 р. рішення про підняття українського національного прапора прийняла Тернопільська міська рада народних депутатів, 28 квітня того ж року подібне рішення прийняла і Львівська обласна рада. 24 липня 1990 р. Київська міська рада ухвалила постанову про національну символіку. Відповідно до неї на будівлі Київради був піднятий синьо-жовтий прапор. Так, після тривалої перерви синьо-жовте полотнище офіційно замайоріло над столицею. Слід зазначити, що спочатку саме в цей день відзначався День Державного Прапора України. А 4 вересня 1990 р. синьо-жовтий прапор був піднятий над будинком Верховної Ради України поряд із прапором УРСР. Однак і до цього відбувалися акції з підняття українського національного прапора, організовані поодинокими сміливцями. Так, 1 травня 1966 р. молодий робітник Григорій Москаленко і студент Віктор Кукса встановили український прапор на приміщенні Київського інституту народного господарства. А 1 травня 1972 р. молодь на чолі з Романом Калапачем вивісила жовто-сині знамена в місті Стебнику. 22 січня 1973 р., у річницю Акта злуки України, група юнаків — Володимир Мармус, Володимир Сеньків, Петро Бітів та Петро Винничук — підняли прапори в місті Чорткові на знак протесту проти нової хвилі арештів української інтелігенції.

Категорія: Cценарії свят | Додав: Алекс (13.11.2016)
Переглядів: 359 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Block title
Пошук
Block title
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна. В.Сосюра
Корисне
Вчитель-вчителю
Сервер поздоровлень, побажань та привітань
Block title
http://svarozhich.at.ua/

 

talschool-music